Primeprint Solution

Značka: Dentsply Sirona

3D tisk, mycí proces a vytvrzování světlem prostřednictvím vysoce automatizovaných procesů s

  • 3D tiskárnou Primeprint a
  • jednotkou Primeprint PPU (postprocessingová jednotka)
Kód: 6802446
1 Kč 1 Kč bez DPH
Primeprint Solution
Značka: Dentsply Sirona
primepritn sol
Novinka

Doprava ZDARMA od 3 000 Kč

Věrnostní program pro registrované zákazníky

Férový přístup pro všechny

Kvalitní produkty jsou samozřejmostí

Primeprint - Solution 3D tiskárna
Primeprint představuje výrobní systém, který sdílí inteligentní softwarové řízení a nabízí automatizovaný tisk a následné zpracování a rozsáhlou správu materiálu. Vysoká úroveň automatizace pomáhá zkrátit manipulační časy, umožňuje delegování a umožňuje maximalizovat produktivitu. Řešení Primeprint umožňuje uživateli tisknout biokompatibilní aplikace s reprodukovatelnými a přesnými výsledky.

Začlenění systému Primeprint do praxe je ještě snazší díky plnému delegování pracovního postupu CAD na naši návrhářskou službu DS Core Create. Tato služba vám nabízí snadný přístup k návrhům připraveným k tisku, které vytvořili odborní laboranti. Díky službě DS Core Create se můžete rozhodnout, zda chcete návrhy vytvářet sami, nebo zda chcete návrhový pracovní postup svěřit spolehlivému a kompetentnímu partnerovi.

Jak funguje tisk?
Před spuštěním kroku "výroba" se do 3D tiskárny vloží jednotka na materiál a Primeprint box s integrovanou stavební platformou, poté může ihned začít proces tisku. Po skončení tisku je možné 3D tiskárnu okamžitě připravit na další tiskový úkol. Jen vyměňte Primeprint Box a jednotku na materiál. 

Displej tiskárny zobrazuje podpůrné informace o různých funkcích a stavech:

  • Připravenost Primeprint Box, jednotky na materiál a dat týkajících se úkolu
  • Nastavení systému a rutinní akce
  • Spuštění předehřátí
  • Množství pryskyřice na úkol, zbývající pryskyřice a barevné kódování

Jednotka na materiál se skládá z vany a otvoru pro vložení materiálové cartidge. Materiálová cartridge se zasune rukou do jednotky na materiál. Vana i materiálová cartridge jsou vybaveny RFID tagy. Po jejich vložení je software automaticky spáruje a identifikuje jako jednotku. Jednotka na materiál je chráněna proti UV světlu. To znamená, že zbývající pryskyřice může v jednotce zůstat do dalšího použití. Uzavřená cartridge brání kontaktu pokožky se zařízením s tekutou tiskovou pryskyřicí. 

V závislosti na na typu a počtu objektů určených pro proces tisku systém primeprint vypustí příslušné množství tiskové pryskyřice z cartridge do tiskové vany a sleduje její spotřebu. Software automaticky rozpozná úroveň naplnění cartridge do tiskové vany a sleduje její naplnění cartridge a vyrozumí uživatele, pokud je jí třeba vyměnit. 

Primeprint Box nabízí vysokou míru čistoty a bezpečnosti během všech kroků tisku i posprocessingu a brání kontaminaci uživatele a pracovního prostoru. Box obsahuje stavební platformu, kterou velmi bezpečně a chráněnou před UV světlem transportuje během celého výrobního procesu. Objekty se tisknou na stavení platformě, která je bezpečně transportována uvnitř Primeprint Boxu. Stavební platforma je vybavena RFID tagem, který zajistí bezpečnou identifikaci tiskového úkolu. 

3D obrázek

Rozměry ŠxVxH (v mm) 530 x 670 x 515
Hmotnost 41 kg
Síťová frekvence 50/60Hz
Jmenovitý proud 2.0 A - 0.85 A
Porty USB typ A, USB typ B, LAN připojení přes RJ45, připojení k síti
Projektor rozlišení 1920 x 1080 pixelů ("Full HD")
Velikost pixelu 70um
Živostnost fólie > 250 tiskových úkolů
Integrované filtry Filtr s aktivním uhlím, vzduchový filtr
Protokol kvality  K dispozici pro každý tiskový úkol, vychází z informací na RFID tagu

 

Primeprint Solution - PPU
Postprocessingová jednotka (PPU) provádí všechny posprocessingové kroky vyžadované pro dentální 3D tisk automaticky a bez manuální interakce - s možností delegovat:

  • Předběžné čištění: první mycí cyklus
  • Konečné čištění: druhý mycí cyklus
  • Sušení a polymerizace

Tímto způsobem odpadá časově náročný manuální posprocessing. Všechny kroky PPU procesu jsou chráněny před UV světlem a jsou řízeny a sledovány CAM softwarem. Je možné vytvořit protokol ve formátu PDF.

Po dokončení tisku se z tiskárny pouze vyjme Primeprint Box a umístí se do PPU. Box je zapečetěný a chráněný před UV světlem. Při kontaktu s ním nejsou vyžadována žádná další bezpečnosti opatření. Díky identifikátoru RFID je rozpoznán každý jednotlivý úkol a plně automatizovaný posprocessing se spustí jedním kliknutím na obrazovku. O zbytek se postará PPU. Všechny procesy jsou individuálně vyvinuté pro každý materiál a jsou validované příslušným výrobcem materiálu. 

Následný první a druhý mycí cyklus používá k odstranění tekutých zbytků tiskové pryskyřice z vytištěných objektů čistící prostředek ve dvou kontejnerů Primeprint umožňuje, aby byl každý kontejner naplněn až 2,5l isopropanolu, což dovoluje individuální skladování více kontejnerů. 

Mycí kontejnery je možné snadno vyjmout a zase vložit zpět. Disponují automatickou kontrolou a zase vložit zpět. Disponují automatickou kontrolou stavu naplnění a ochranou proti vytečení. Přidělení k prvnímu a druhému cyklus se provádí automaticky. Software sleduje mycí cykly se provádí automaticky. Software sleduje mycí cykly každého kontejneru přes RFID tagy připevněné na kontejneru, monitoruje životnost čistícího prostředku v každém kontejneru a automaticky vyrozumí uživatele, pokud je nutno čistící prostředek vyměnit. 

Po dokončení procesů čištění PPU vytištěné objekty osuší a rychle a bez přerušení procesu odstraní zbytky čistícího procesu jsou odstraněny pomocí integrovaného aktivovaného karbonového filtru a větráku uvnitř PPU. Do okolí nejsou vypouštěny žádné páry, takže není zapotřebí žádné externí odvětrávání. Následně je v integrované polymerační komoře PPU automaticky spuštěn polymerační proces - vysoce produktivní postpolymerace v ochranné atmosféře s aktivním managementem dusíku. 

Hotové vytištěné objekty jsou ve stavební platformě připravené pomocí podpěrných struktur a lze je několika pohyby rychle a snadno vyjmout. Držák platformy Primeprint Solution je speciálně vyvinut, aby ještě více usnadnil vyjímání objektů. Ukotví stavební platformu tak, aby neklouzala, a zachytává odloupnuté části výtisku. 

PPUu obrázek

Rozměry ŠxVxH 730 x 670 x 515
Hmotnost 50 kg
Síťová frekvence 50/60Hz
Jmenovitý proud 4.2 - 2.2. A
Porty USB typ A, USB typ B, LAN připojení přes RJ45, připojení k síti, port na dusík
Počet mycích kontejnerů 2 na materiál
Kompatibilní čistící prostředek Isopropyl, 99%
Atmosféra pro post-curing Dusíková atmosféra vytvořená dusíkem s úrovní čistoty 2,6 odpovídá 99,6%
Tlak dusíku 4-8 barů
Post-curing teplota až 80 °C / 176 °F
Integrované filtry Filtr s aktivním uhlím, ozonový filtr
Protokol kvality K dispozici pro každý tiskový úkol, vychází z informací na RFID tagu
Systém senzorů a kontroly  Úroveň naplnění čistícího prostředku, tekutost čistícího prostředku, životnost lampy, životnost filtru

Přestavení tiskárny Primprint

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: